Lyric : Morena Taraku ft. Aida Doci - Amore

11:03:00 AM

Welcome to all music lovers, may your days in line with the rhythm of peace and happiness.
For those who love this song, feel free to grasp the lyric directly
and sing along with your heart. Enjoy It !!!

Lyric : Morena Taraku ft. Aida Doci - Amore
Image Source : dailymotion.com


Lyric : Morena Taraku ft. Aida Doci - Amore

Hajde sonte bashk po dalim 
Lej let folin ska problem 
Fjalt e tjerve sun na nalin 
Mos ta nin ty syni jem 
Sonte meno veq per vete 
Mos meno ti per dashni 
Nuk ja vlen per dikon tjeter 
Mos mu knaq mos me pi 

Amore amore mio 
Xhan me ke e xhan te kam 
Amore ti me the mua 
Qe me ty sonte nuk jam 

Me kerkove ti ne qdo moment 
Dhe ne qdo vend 
Ja ku jam 
Me pelqen te ti nje element 
Qe nuk dorzohesh leht 
Dhe me do pran 

Amore amore mio 
Xhan me ke e xhan te kam 
Amore ti me the mua 
Qe me ty sonte nuk jam 

Sonte po du me harru qdo sen 
Jo nuk ka ven per dashni 
Jena bashk na ne te njejtin ven 
Ama nuk kena sen me dashni 

Pina sonte veq tekila 
Mbushni gotat per shoqni 
Sonte let kallet veni 
E qka bohet sdu me ni 
Hajde ti loqka jeme 
Ndize zjarrin kete nat 
Le te mahet men ksaj vere 
Veq kjo nat 

Amore amore mio 
Xhan me ke e xhan te kam 
Amore ti me the mua 
Qe me ty sonte nuk jam


loading...

Share this:

Related Posts

Previous
Next Post »
Load disqus comment

Thanks for visiting us. Leave your comment here.
Hint for emoticon: First, choose the emo that you like.
Then, type the unique code of the emo in comment box.